czwartek, 13 listopada 2014

O kondycji narciarza przed nowym sezonem narciarskimChcąc uprawiać sporty zimowe musimy zadbać o naszą kondycję fizyczną jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Dla zaawansowanego narciarza intensywny trening nie jest nowością, ale początkujący często o tym zapominają.
Zanim przypniemy narty musimy przynajmniej przez okres kilku tygodni wykonywać ćwiczenia, które pozwolą wzmocnić mięśnie oraz uniknąć późniejszych kontuzji i bólu spowodowanego nagłym i zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym. W zależności od posiadanego czasu oraz stanu naszej kondycji powinniśmy dobrać trening, który pozwoli wzmocnić mięśnie nóg, pośladków oraz ramion, jak również pozwoli zyskać znacznie większą wytrzymałość fizyczną.
Utrzymanie się na nartach oraz kontrolowanie toru jazdy wbrew pozorom wymaga sporej siły i wytrzymałości, więc nie możemy tutaj iść na łatwiznę licząc na lud szczęścia.

Kiedy zacząć budować kondycję fizyczną?
O sukcesywne podnoszenie naszej sprawności przed sezonem najlepiej zadbać już jesienią. Na początek wystarczą proste ćwiczenia gimnastyczne, do których stopniowo należy dodawać ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające nasze mięśnie. Jeżeli będziemy sukcesywnie ćwiczyć unikniemy m.in. bolesnych zakwasów spowodowanych nagłym i intensywnym treningiem, który przełoży się na nasze gorsze samopoczucie i zniechęcenie do aktywności na stoku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz